Ezeket a bemutatókat tervezi az Operettszínház új igazgatója!

2018.10.20 Kovács Gergely

Ezeket a bemutatókat tervezi az Operettszínház új igazgatója!

A Budapesti Operettszínházat 2019 februárjától Kiss B. Attila vezeti, akinek a pályázata eddig nem volt nyilvános. Az Origo.hu által publikált pályázatban a követkző évadok bemutatóinak tervezete is szerepel. 2019/2020

A Budapesti Operettszínházat 2019 februárjától Kiss B. Attila vezeti, akinek a pályázata eddig nem volt nyilvános. Az Origo.hu által publikált pályázatban a követkző évadok bemutatóinak tervezete is szerepel.

2019/2020
Nagyszínpad
1. Kacsóh: János vitéz
2. Suppé: Boccaccio
3. Szakcsi Lakatos: Bestia
4. Kocsák: Légy jó mindhalálig

Teátrum
1. Weill: Koldusopera
2. magyar zenés darab ősbemutató

Raktárszínház
Eisemann: Egy csók és más semmi

2020 - Lehár-év
-a trianoni békediktátum 100. évfordulója
-Lehár Ferenc születésének 150. évfordulója
Az évfordulóra nagyszabású operettfesztivált alapít a színház. A fesztiválra meghívom a Kárpát-medencében és közvetlen szomszédságában operettet, daljátékot magas színvonalon játszó színházakat, társulatokat, lehetőség szerint Lehár-operettekkel és Trianonnal kapcsolatba hozható művekkel. A fesztivál alkalmat teremthet arra, hogy a Kárpát-medence és szomszédsága kultúrközösségében a színház kiépítse és megszilárdítsa szakmai kapcsolatait. Musical pályázati felhívás jelenik meg itthoni és határon túli magyar zeneszerzők és szövegírók számára Trianon témakörében.
Ezzel kettős célt szándékozom elérni: egyrészt a magyar musicalirodalom gazdagítását, másrészt hazánk történelme egyik legfájóbb eseményének megismertetését és beemelését a fiatalok tudatába. Év végén bemutatom a Giudittát. Huszka Jenő halálának 60. évfordulójáról is megemlékezik a társulat, ehhez kapcsolódva a Gyergyói bál, Gül baba, Lili bárónő, Mária főhadnagy, Bob herceg, Tündérszerelem.

Raktárszínház
Huszka: Bob herceg

2021 - Jacobi-év
Bemutatásra kerül a Leányvásár. A már hagyományként megrendezésre kerülő operettfesztiválra főleg Jacobi művekkel hívom meg szakmai partnereinket.

2021/2022
Nagyszínpad
1. Jacobi: Leányvásár
2. Offenbach: Orfeusz az alvilágban
3. Szakcsi Lakatos: Az ember tragédiája
4. Kocsák: Tűzről pattant tündérország (családi musical)

Teátrum
Menotti: A vénkisasszony és a tolvaj (The Old Maid and the Thief) magyarországi bemutató

Raktárszínház
Eisemann: Zsákbamacska

2022 - A Magyar Operett Éve
A színház fennállásának 100. évfordulóját ünnepli. A centenáriumon túl ebben az évben ünnepeljük Kálmán Imre születésének 140. és Ábrahám Pál születésének 130. évfordulóját. Műveiknek műsorra tűzésével, valamint nagyszabású gálakoncerttel kívánok tisztelegni Kálmán Imre, illetve Ábrahám Pál művészete előtt. Bemutatom Ábrahám Pál: Bál a Savoyban című revü-operettjét. A már nemzetközivé vált operettfesztiválra, amely karmesterversennyel és énekversennyel egészül ki, a résztvevőket a két szerző műveivel várom. Kálmán Imre eredeti szándékait megvalósítandó, a színház a Fővárosi
Nagycirkusszal együttműködve a Cirkuszban mutatja be a Cirkuszhercegnőt.

2022/23

Nagyszínpad
1. Ábrahám: Bál a Savoyban
2. Millöcker: Madame Dubarry
3. Szörényi: Atilla
4. Kander: Chicago

Teátrum
Tolcsvay: Lúdas Matyi

Raktárszínház
magyar zenés darab ősbemutató

2023 - Kacsóh-év
Kacsóh Pongrác születésének 150., halálának 100. évfordulója alkalmából a nemzetközi operettfesztivál Kacsóh Pongrác műveire összpontosít, az évadban kiemelkedő helyen szerepelnek az alkotásai. A korábban bemutatott János vitéz mellett a szerző további műveiből: Rákóczi, Csipkerózsa és Dorottya című darabok közül tervezünk bemutatókat.

2023/24

Nagyszínpad
1. Kálmán: Az ördöglovas
2. Planquette: A corneville-i harangok
3. Menken: Aladdin
4. Tolcsvay: A kőszívű ember fiai

Teátrum
magyar zenés darab ősbemutató

Raktárszínház
Huszka: Gül baba

2024 - Daljátékok éve
Kodály Zoltán 1924-ben látott hozzá a Székely fonó megírásának. A színház nemzetközi fesztiváljára főleg daljátékokkal várja a résztvevőket. Az évadban kiemelkedő helyen szerepelnek a daljátékok. Kárpát-medencei koprodukciós előadásként tervezem bemutatni a Székely fonót, Erdélyben, Felvidéken, Kárpátalján és a Vajdaságban. A művészeti alkotógárda gerincét állandó szólisták és állandó tánckar adják, a zenekar és az énekkar minden bemutató helyszínén lokálisan integrálódhat a produkció keretei közé. Koprodukciós előadásban (Debrecen, Szeged, Győr) terveim szerint Donizetti: Az ezred lánya, az első,
zeneirodalom által nyilvántartott operettjét láthatja majd a közönség.


Nemzeti ünnepeinket a színház nagyszabású gálákkal ünnepli, amelyek kiemelt jelentőséggel és nagy látogatottsággal bíró helyszíneken valósulnak meg, úgy mint: Hősök tere, Kossuth Lajos tér, Budai vár, Szegedi Szabadtéri Színpad, stb. A gálákon hazai és nemzetközileg is ismert és elismert neves előadók fellépésére számítok. A totális színház eszményéből és a művészeti koncepcióból fakadóan csakúgy, mint az új bemutatók keretei között, a gálákon az operaénekeseink mellett virtuóz táncművészeket és hangszeres szólista művészeket, cirkuszművészeket is felkérek a közreműködésre. Az évenkénti bemutatók sora nyilvánvalóan bővül vidéki és határon túli színházakkal való koprodukciós előadásokkal, valamint a független alkotóműhelyekkel együtt létrehozott produkciókkal.

A TELJES PÁLYÁZAT IDE KATTONTVA TEKINTHATŐ MEG!



 

CSATLAKOZZ HOZZÁNK


AJÁNLÓ
HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha feliratkozol hetente elküldjük neked a legfrissebb cikkeket.

Neved*:
E-mail címed*:
 

EZT OLVASTAD

Médiaajánlat   Impresszum - kontakt   Adatvédelem   © Minden jog fenntartva - OperettInfo.hu 2006-2024